• 17 czerwca 2024

Twój pupil jest członkiem rodziny, więc jeśli chodzi o jego zdrowie, chcesz zarówno lubić jak i ufać swojemu lekarzowi weterynarii. Uważajcie na te czerwone flagi.

"Więź między weterynarzem a rodziną zwierzęcą ma być szczególna. Cenię zarówno moich pacjentów, jak i klientów", mówi Kim Vanduzer, DVM, w Prettyboy Veterinary Hospital w Freeland, Maryland. To jest idealny scenariusz, którego pragną zwierzątka rodzice. Niezależnie od tego, czy spotykasz się z tym samym weterynarzem od lat, czy dopiero zaczynasz spotykać się z nim po raz pierwszy, weterynarze mówią, że jeśli zauważysz jeden z tych objawów, to prawdopodobnie czas na zmianę lekarza.

Czujesz się poza pętlą

Twój weterynarz mówi Ci co ma zamiar zrobić, ale nie wyjaśnia żadnych szczegółów z Tobą. Słyszysz tylko: "Zamawiam badanie krwi" albo "Oto, co zrobię". "Ważne jest, abyś zrozumiał dostępne diagnozy, wyniki i diagnozy", mówi dr Vanduzer. "Dobrzy weterynarze chcą, aby był pan zaangażowany w leczenie pańskiego zwierzęcia." Aby być najlepszym rzecznikiem zdrowia dla swojego zwierzęcia, naucz się jak czytać wyraz twarzy psa.

Ona nie bierze pod uwagę twoich finansów.

Wszyscy chcielibyśmy, aby pieniądze nie były przeszkodą w opiece zdrowotnej naszego pupila, ale dla większości ludzi jest to ważna sprawa. "Rozmowy takie jak finanse i jakość życia mogą być trudne", mówi dr Vanduzer. "Musisz umieć swobodnie zadawać pytania i dyskutować o finansach rodziny, które mają wpływ na twoje decyzje". Nowi rodzice zwierząt domowych mają tendencję do niedoceniania wydatków związanych z adopcją dziecka futerkowego. Twój nowy futrzasty dodatek będzie wiązał się z większymi wydatkami niż tylko rachunki weterynarza.

Zawsze sprawdzasz jego fakty.

Nikt nie będzie cię obwiniał za dziwną wysypkę u psa, ale jeśli sprawdzasz fakty przed i po wizycie u lekarza weterynarii, może to być oznaką, że tak naprawdę nie ufasz swojemu lekarzowi weterynarii. "Musisz wierzyć, że rady, których udzielają, są nie tylko rozsądne z medycznego punktu widzenia, ale także właściwe dla twojej rodziny. Jeśli ciągle szukasz problemów swoich zwierząt w Google zamiast odbierać telefon, aby porozmawiać z lekarzem weterynarii, może nadszedł czas, aby zmienić lekarza weterynarii" - mówi dr Vanduzer.

Psst-te są objawy chorego zwierzęcia Właściciele psów i kotów często źle diagnozują.

Ona cię nie szanuje.

Ona otwarcie nie zgadza się lub nie popiera większości twoich decyzji o rodzicielstwie zwierząt. "Nawet jeśli Twój lekarz weterynarii nie zgadza się z niektórymi z Twoich wyborów, takich jak dieta, ważne jest, aby respektował Twoje prawo do podejmowania decyzji za Twojego pupila. Jego zadaniem jest udzielanie Ci informacji, które pomogą Ci w podejmowaniu decyzji medycznych" - mówi lekarz weterynarii. Angie Krause, DVM, holistyczny weterynarz w Ja i Miłość i Ty w Boulder, Colorado.

Dowiedz się siedmiu najczęstszych błędów, jakie popełniają właściciele kotów, według Zaklinacz kotów.

Nie łączysz

Pamiętasz, jak w liceum miałeś nauczyciela na każdy przedmiot? Prawdopodobnie miałeś faworyta - kogoś, kto naprawdę cię rozumiał - i niezbyt faworyta, którego klasa, której się bałeś. Nie chodzi o to, że twój weterynarz jest "zły", po prostu nie żartujesz. "Weterynarze mają różne osobowości i style komunikacji. Znalezienie weterynarza, który używa stylu komunikacji, który pracuje dla ciebie, jest ważne", mówi dr Krause.

Przy każdej wizycie dostajesz "hard sell".

Podejmowanie decyzji o opiece nad twoim futrzanym dzieckiem nie zawsze jest łatwe, zwłaszcza jeśli lekarz weterynarii nieustannie nakłania cię do wypróbowania najnowszych procedur lub specjalistycznych produktów dla zwierząt. "Nie powinieneś czuć się w środowisku sprzedaży, w którym panuje duża presja... Ważne jest, aby zespół lekarzy weterynarii zapewnił ci wszystkie możliwości dla twojego zwierzęcia" - mówi dr Krause. Jeśli wizyty powodują, że czujesz się winny, że nie dokonałeś zakupu, to jest to czerwona flaga.

Twój weterynarz jest urażony

Nasze zwierzęta domowe są członkami naszej rodziny. Kiedy którykolwiek z członków rodziny nie czuje się dobrze po miesiącach leczenia, naturalne jest, że chce mieć drugą opinię, aby uzyskać inne spojrzenie na to, co dzieje się ze szczeniakiem. I nie należy spotykać się z ostrą reakcją. Jeśli lekarz weterynarii wpadnie w złość, gdy będziesz chciał uzyskać drugą opinię, zwłaszcza na temat czegoś, co wymaga operacji lub hospitalizacji, to jest to twój sygnał do zmiany lekarza weterynarii, mówi Karen HalliganDVM w Marina del Rey, w Kalifornii.

On ukrywa informacje

"Weterynarz nie powinien ukrywać informacji o wykonanych badaniach diagnostycznych, takich jak prześwietlenia i badania krwi", mówi dr Halligan. Jasne, że możesz nie rozumieć w pełni pojęć medycznych, ale jako adwokat Twojego psa, dr Halligan mówi, że masz prawo wiedzieć, a Twój lekarz weterynarii powinien być w stanie wyjaśnić sprawy w kategoriach laickich.

Ona jest z MIA

"Twój lekarz zasługuje na zdrową równowagę między pracą a życiem prywatnym", mówi. Bernadine CruzDVM, ale dodaje, że jeśli lekarz weterynarii nie odbiera telefonów, e-maili i SMS-ów w rozsądnym terminie, nie jest to dla Ciebie zbytnio uspokajające, że zdrowie Twojego pupila jest priorytetem. Podobnie, jeśli Twój lekarz weterynarii nie szanuje Twojego czasu i zawsze spóźnia się na wizyty w gabinecie bez wyjaśnienia, może nadszedł czas na zmianę lekarza weterynarii, mówi dr Cruz.

On odrzuca twoje obawy

Twój lekarz weterynarii ma stopień naukowy wiszący na ścianie, ale mieszkasz z nim codziennie, więc możesz zauważyć subtelne niuanse w zachowaniu zwierzęcia lub jego cechach fizycznych, których lekarz weterynarii może nie brać pod uwagę. Co oznacza więc, że nie uznaje on nawet Twoich obserwacji? "To czerwona flaga, jeśli nie słucha twoich obaw lub odmawia zbadania kwestii, które uważasz za problematyczne" - mówi dr Cruz.

Twój zwierzak jest niespokojny

Nikt nie oczekuje na wizytę u lekarza, łącznie z twoim zwierzęciem. To normalne oczekiwać, że będą się denerwować w samochodzie po drodze i w poczekalni. Jeśli powiesz o tym swojemu lekarzowi weterynarii, a on odrzuci lęk zwierzęcia lub nie zaleci opcji jego złagodzenia, przyszłe wizyty w przyszłości nie będą przyjemne. "Twój weterynarz jest lekarzem Twojego pupila i zarówno Ty, jak i Twój pupil musicie cieszyć się kontaktem z tym specjalistą" - mówi dr Cruz. Dowiedz się o niektórych z zaskakujących czynników wyzwalających lęk przed psem.

Co jest za tymi zamkniętymi drzwiami?

Powinien się pan spodziewać wycieczki po obiekcie? Czy wolno Ci odwiedzać swojego pupila, gdy jest w szpitalu? Tak i tak, mówi dr Cruz. Naturalną i zdrową ciekawością jest chęć poznania stanu i czystości psiarni oraz przestrzeni na świeżym powietrzu, w której Twój pupil będzie spędzał czas. A kiedy konieczna jest nocna hospitalizacja, zwierzęta uwielbiają otrzymywać wizyty od swoich domowych rodziców. (Należy pamiętać, że nie wszystkie kliniki są obiektami całodobowymi, więc mogą istnieć pewne ograniczenia, takie jak godziny odwiedzin, aby zapewnić zwierzęciu odpoczynek i powrót do zdrowia).

Zaufaj swojemu wnętrzu.

"Zawsze mówię moim klientom, żeby ufali swoim jelitom", mówi dr Halligan. "Jeśli twój weterynarz nie jest kimś, z kim chciałbyś wypić kawę, to może inny weterynarz powinien zająć się twoim zwierzakiem." Czytaj dalej dla 13 wskazówki dotyczące opieki nad zwierzętami Wasz weterynarz chciałby, żebyście wiedzieli.

Top