• 16 lipca 2024

Może ci się wydawać, że koty mają łatwo, ale nierzadko zdarza im się doświadczać depresji. Oto jak możesz pomóc kotu w depresji wrócić do zdrowia.

Masz przygnębionego kota?

Zanim zazdrościsz swojemu kotu domowemu wygodnego trybu życia, weź pod uwagę, że ciągłe pierzenie się może być oznaką depresji. Aż 40 procent kotów wpada w furię z czystej nudy, mówi Nicholas Dodman, dyrektor kliniki zachowań zwierząt Uniwersytetu Tufts. Dlaczego? Koty są bezpieczniejsze w domu - z dala od samochodów i psów - ale miękkie życie może być wręcz nudne. Objawy depresji kotów to przejadanie się, niedbała pielęgnacja i spanie o świcie, kiedy powinny być na górze i polowanie. Chcesz pomóc swojemu kotu wydostać się z ich funk? Spróbuj jednego z tych czterech sposobów, aby rozweselić swojego przygnębionego kota!

Codziennie poświęcaj kociakowi swoją uwagę

Baw się z kotem każdego dnia, nawet jeżeli na początku nie wydaje się zainteresowany. "To błędne przekonanie, że koty są antyspołeczne" - mówi Dodman. "Niektóre potrzebują tyle samo uwagi co psy."

Kupuj zabawki, którymi Twój kot będzie się cieszył

Angażuj drapieżne impulsy za pomocą interaktywnych zabawek, takich jak pióra na sznurku lub zabawki z myszami laserowymi.

Utrzymuj kociaka w aktywności

Zapewnij kociakowi wieże wspinaczkowe i drapaki, aby powstrzymać go przed wspinaniem się po ścianach (lub zasłonach).

Znajdź przyjaciela dla kotka

Daj kotu zwierzaka do obserwacji, jak myszoskoczek, albo postaw karmnik dla ptaków za oknem. Albo, dla kociaka, który ma wszystko, spróbuj kociego wideo. Pet AVision oferuje przygody Larry Lizard, Freddy Fish i Betty Bird.

Top