• 17 kwietnia 2024

Kolibry są fajne do oglądania w twoim ogrodzie. Zjadają nektar z kwiatów i są przyciągane do ogrodów z czerwonymi i różowymi kwiatami. Możesz przyciągnąć te cudowne ptaki na swoje podwórko, nawet jeśli nie masz żadnych kwiatów, ustawiając karmnik dla kolibrów, który jest wypełniony substytutem nektaru z wody z cukrem.

Przepis

Receptura wody z kolibrem zawiera tylko dwa składniki, wodę i cukier. Aby zrobić nektar, dodaj jedną filiżankę cukru do czterech filiżanek wody. Przegrzanie może spowodować wyparowanie wody i zmianę stężenia cukru w mieszaninie. Po całkowitym wystygnięciu wody z cukrem jest ona gotowa do wlania do czystego podajnika kolibrów.

Podajniki

Karmniki dla kolibrów są zazwyczaj zaprojektowane tak, aby wyglądały jak duże czerwone kwiaty, co ma na celu przyciągnięcie uwagi ptaków. Ponieważ karmnik jest czerwony, nie jest konieczne dodawanie czerwonego barwnika do wody z cukrem. Karmnik należy czyścić co najmniej dwa razy w tygodniu, aby zapobiec rozwojowi bakterii. Namoczyć karmnik raz w miesiącu, aby zabić pleśń. Umieść karmnik dla kolibrów w cieniu, ponieważ spowalnia to tempo, w jakim psuje się woda z cukrem i sprawia, że karmnik jest mniej atrakcyjny dla owadów.

Kiedy karmić?

Kolibry migrują na południe na zimę. Najlepszy czas na wystawienie karmnika dla kolibrów, jeśli mieszkasz na południu, to połowa marca. Jeśli mieszkasz w północnych stanach, ustaw karmnik dla kolibrów około pierwszego kwietnia. Karmniki dla kolibrów można postawić do pierwszego października. W miesiącach zimowych można pozostawić karmnik na zewnątrz, jeżeli nie ma problemu z zamarzaniem.

Środki ostrożności

Kolibry mają tendencję do walki o karmniki, więc Oregon State University zaleca, aby umieścić karmniki daleko od siebie. Mówi się również, że w nektarowym przepisie na kolibry używa się tylko cukru. Miód sprzyja rozwojowi grzybów i innych organizmów, które mogłyby zaszkodzić ptakom. Należy również unikać sztucznych substancji słodzących, ponieważ nie dostarczają one ptakom kalorii i mogą powodować ich głód.

 

Top