• 16 czerwca 2024

Chcesz zwabić ptaki do swojego ogrodu? Wdrażaj te cztery strategie projektowania ogrodu, aby stworzyć przystań dla naszych pierzastych przyjaciół.

1. Daj ptakom miejsce do przebywania

najlepsze ogrody dla ptaków są najgęstsze, więc przyjmij bałagan natury! Rośnij na różnych wysokościach, aby tworzyć warstwy i zwabić różnych skrzydlatych gości; plątanina pnączy, żywopłotów i drzew spodoba się szukającym schronienia. Aby podnieść stawkę, zainwestuj w budkę dla ptaków. Upewnij się, że jest ona dobrze wentylowana, a okoń nie znajduje się pod otworem wejściowym (pomoże to chronić jaja przed intruzami). Wypełnij karmnik kawałkami bawełny, wełny, kłaczków i piór, aby rozpocząć proces gniazdowania. (Ludzie lubią wysokogatunkową ściółkę, podobnie jak ptaki!)

2. Dajcie ptakom miejsce do kąpieli

Najbardziej poszukiwane wanny nie należą do pazurów: są płytkie, z kamieniami lub kawałkami drewna dryfującego działającymi jak bezpieczne pasy do lądowania oraz pochyłymi bokami, dzięki czemu chirperzy mogą brodzić. Umieśćcie w otwartych miejscach ogrodu kąpiele ptasie, aby ptaki mogły dostrzec chytre koty z sąsiedztwa, zanim się zbytnio zbliżą. I . być dobrym gospodarzem-szoruj obiekty mocną szczotką (ale bez środków chemicznych) i wymieniaj wodę raz w tygodniu.

3. Dajcie ptakom miejsce do jedzenia

Podczas gromadzenia zapasów dla swojego stada, wybierz jedzenie, które spodoba się duży przekrój poprzeczny ptaków. Ziarna słonecznika na czarnym oleju są ulubione przez kardynałów, sójki niebieskie, ciecierzycę, kowalików i niektóre dzięcioły. Biały proso przyciągnie wróble, buntowniki, gołębie i kosy, a ost ost ostowy niger jest kocimiętką dla zięb. Unikaj mieszanek, które zawierają wypełniacze takie jak proso czerwone i milo w pobliżu górnej części listy składników. Zachowaj świeżość nasion, przechowując je w chłodnym, suchym miejscu i nie zbieraj ich - zepsują się. Pamiętaj, że prezentacja jest naprawdę wszystkim. Możliwość zobaczenia jedzenia przyciągnie głodne tłumy zwabione widokiem ziewania innych (wszyscy uwielbiają modną jadłodajnię). Upewnij się, że karmnik pomieści około kilkunastu ptaków.

4. Poznaj swoją publiczność: 4.

Dowiedz się, jakie ptaki, które chcesz przyciągnąć, przyciągają do siebie. Oto kilka ulubionych:

Kolibry - wiciokrzewy, krwawiące serca, niebieskie tęczówki i czerwone kwitnące porzeczki.
Sójki niebieskie - wiśnie i jagody wszelkiego rodzaju, jeśli chcesz się nimi podzielić. Sosny są szczytami, gdyż dają schronienie przed wiatrem.
Zięby - słoneczniki, nawłoć i mniszek lekarski, więc pomyśl przed chwastami.
Kardynałowie - krzewy i róże pnące do gniazdowania, a sosny, świerki i wiecznie zielone do grzędowania.

Top