• 16 lipca 2024

Czytelnicy złapali energiczne ptaki suwakujące się po swoich ogrodach. Te bogate w nektary kwiaty sprawiają, że brzęczą one z powrotem po więcej.

Balsam dla pszczół

Monarda, Strefy 3 do 9

Ta roślina pasuje do rachunku. Jest żywa, w kształcie rurki i pełna nektaru - wszystko czego koliber chce. Roślinny balsam pszczeli w pełnym słońcu i w dobrze drenowanej ziemi. Następnie usiądź i rozkoszuj się pachnącymi kwiatami i pokazem kolibrów.

Hibiskus

Hibiskus, Strefy 4 do 9

Ten wytrzymały ulubieniec posiada kwiaty o szerokości od 4 do 12 cali. To miłośnik ciepła, więc znajdź słoneczne miejsce i przygotuj się na oglądanie malutkich ptaków odwiedzających gigantyczne kwiaty.

Zinnia

Zinnia, Rocznik

Aby szybko nabrać kolorów w letnim ogrodzie, kochające słońce cyny są koniecznością. Jeśli chcesz uczynić podwórko bardziej pożądanym dla kolibrów, posadź kombinację odmian jednokwiatowych w kolorze czerwonym i jasnoróżowym.

Salvia

Salvia, Strefy 4 do 11

Szałwia jest ulubionym kolibrem, ponieważ wielu innych poszukiwaczy nektaru, jak pszczoły i motyle, nie ma dostępu do nektaru zakopanego głęboko w rurowych kwiatach. To oznacza więcej dla kolibrów!

Alstroemeria

Alstroemeria, Strefy 5 do 10

Żywy, egzotyczny wygląd tej żarówki jest super atrakcyjny dla kolibrów. Jest również ulubioną żarówką ogrodników na Zachodzie.

Hosta

Hosta, Strefy 3 do 8

Kwiaty Hosta, rosnące do trzech stóp nad liśćmi, są nektarowe i delikatne. Kwiaty trwają do sześciu tygodni, więc są zawsze gotowe, gdy koliber wpadnie do nas.

Przylądek Fuchsia

Phygelius, Strefy 6 do 10

Fuksja peleryna, wysoka na trzy do pięciu stóp i szeroka, przykuwa uwagę w każdym ogrodzie, zwłaszcza gdy kwitną jasne, rurkowate kwiaty. Smukły rachunek kolibra idealnie pasuje!

Crocosmia

Crocosmia, Strefy 5-9

Ogniste, czerwono-pomarańczowe kwiaty budzą się do życia w środku i pod koniec lata, oferując kolibrom słodki smakołyk Twoim rezydentom. Aby uzyskać najlepsze kwiaty, upewnij się, że gleba jest wilgotna.

Dowiedz się również więcej o roślinnych symbolach Wielkanocy. Sprawdź TUTAJ >>

Top