• 18 kwietnia 2024

Szukasz psiaka, który będzie wyglądał jak szczeniak na zawsze? Są to najbardziej urocze psy, które pozostają małe przez całe życie.

Te rasy psów zostają małe na zawsze!

Chociaż kochamy nasze psy na każdym etapie ich życia, nie ma nic bardziej uroczego niż szczenięce lata. Z aksamitną miękką sierścią, maleńkimi łapkami i oczami, które są zbyt duże dla ich głów - najlepsze szczeniaki nigdy nie przestają topić naszych serc. Jak wszystkie dobre rzeczy, szczenięce lata w końcu się kończą. Chociaż chcielibyśmy, aby nasze psy nigdy nie dorastały, zwłaszcza gdy mamy jednego z najsłodsze rasy psów jako szczeniętaNastępną najlepszą rzeczą jest pies, który mówi mało przez całe życie. Jeśli chcesz przedłużyć efekt szczenięcy, będziesz chciał adoptować z tych uroczych, małych ras psów, które pozostają małe.

Chihuahua

Kto nie kocha szczeniaka kieszonkowego? Chihuahuas są niezwykle czułymi psami, które "kochają nory i być przez swoich ludzi", mówi Lisa Bernier, szefowa Kora na dobre. Ich serdeczna natura pomaga im dobrze integrować się z dziećmi, czyniąc je idealnymi zwierzętami rodzinnymi. Poza tym, że są bardzo miłymi szczeniakami, Bernier mówi, że Chihuahuas często mają kompleks "Napoleona", ponieważ będą szczekać głośno, aby ostrzec swoich właścicieli o "obcym niebezpieczeństwie". Nasi bohaterowie!

W ciągu 12 do 20 lat życia chihuahuas zwykle osiągają tylko 1,4 do 2,7 kilograma i wymagają minimalnej pielęgnacji. Poza tym, że łatwo się przeziębić i trzeba monitorować ich higienę zębów, chihuahuas są na ogół "odporną rasą psów", mówi Bernier. Co może być lepszego niż te urocze psy, które pozostają na tyle małe, że zmieszczą się w twoim worku dziennym?

Yorkshire Terrier

Chciałeś kiedyś małego pieska o włosach tak długich i soczystych jak twój? Masz szczęście - Teriery z Yorkshire słyną z tego, że mają długie zamki, małe ciałka i sprawiają, że ich właściciele topią się tak samo, jak inni. te urocze zdjęcia szczeniaków wola. Według Berniera, psy te pozostają małe przez cały okres ich życia od 12 do 15 lat, osiągając średnio tylko 2,3- do 3,2-kilogramów. Zanim przyjmiesz swojego szczeniaka, należy wziąć pod uwagę, że Yorkshire Terriers może być "wytrwały i zadziorny", co sprawia, że jest "trudny w treningu", mówi Bernier. Jednak Yorkshire Teriery są również niezwykle "czułe i chroniące swoich ludzi", co czyni je ciepłymi i lojalnymi towarzyszami.

Logistyka? Te malutkie teriery należy regularnie pielęgnować, pilnować, aby nie wyskakiwały z wysokich miejsc, ponieważ są podatne na urazy stawów i kości. Chociaż te futrzaste przyjaciółki wymagają odrobiny pracy, są jedną z najbardziej urokliwych ras psów, które pozostają małe na zawsze.

Jamnik miniaturowy

Jamniki miniaturowe, potocznie nazywane "parówkami", są jednymi z najcudowniejszych małych psów na świecie. Te szczeniaki są "zabawne, czułe, odważne, uparte i mądre", mówi Bernier. Nie wspominając już o tym, że są przezabawne, by wyglądać - tak jak te zabawne psie memy Musisz zobaczyć! W ciągu swojego 12-16 letniego życia psy te osiągają średnią wagę od 5 do 5,5 kilograma. Ponieważ mini jamniki uwielbiają nory, szkolenie ich w skrzyni jest niezwykle łatwe, mówi Bernier. W związku z tym Bernier ostrzega, że psy te "mogą być trudne w treningu domowym i czasami mogą być szczupłe z dziećmi". Chociaż przyzwyczajenie się tych szczeniaków do domu może zająć trochę czasu, nigdy nie będziesz musiał martwić się o znalezienie idealnego kostiumu na Halloween - po prostu dodaj bułkę!

Ponieważ te mini psy pozostają małe i długie, są niezwykle podatne na choroby krążka międzykręgowego (IVDD), ostrzega Bernier. Dlatego ważne jest, aby "pilnować ich pleców, nigdy nie pozwalać im skakać w górę lub z wysokich miejsc" i nie robić "za dużo schodów", mówi Bernier. Poza monitorowaniem tej troski o zdrowie, te śmieszne psy, które pozostają małe, wymagają minimalnej pielęgnacji i na pewno będą się uśmiechać!

Maltańczyk

Te słodkie szczeniaki prawdopodobnie będą Cię zastanawiać, czy przypadkiem nie adoptowałeś wypchanego zwierzaka (to znaczy, spójrz na tę twarz!). Ważąc od 1,8 do 2,7 kilograma, psy te z pewnością pozostaną małe przez całe swoje 12-15-letnie życie. Maltańskie szczeniaki są "delikatne, bardzo czułe i lubią być rozpieszczane", mówi Bernier. Podczas gdy te małe psy nie są "bardzo energiczne", "zdecydowanie potrzebują codziennych spacerów" i mają tendencję do zakochiwania się tak bardzo w swojej osobie, że mogą być "podatne na lęk separacyjny". (Poznaj więcej zaskakujących wyzwalaczy dla lęk przed psem.)

Każdy, kto chce zaadoptować Maltańczyka powinien być przygotowany do codziennej pielęgnacji swojego szczeniaka (nie sądziłeś, że jego futro jest naturalnie tak puszyste, prawda?). Choć może się to wydawać bardzo pracochłonne, ta mała rasa psów rekompensuje to faktem, że jest niezwykle zdrowa. Jedyną obawą zdrowotną, która jest wyjątkowa dla psów maltańskich, jest skłonność do problemów z zębami, więc upewnij się, że monitorujesz zęby swojego futrzastego przyjaciela!

Top