• 23 maja 2024

Papugi i pawie wydają się pozytywnie oswojone w porównaniu z tymi outlandish avians! Zdobądź ładunek najbardziej dziwacznych, dziwacznych i wręcz dziwnych ptaków na świecie.

Dziwne ptaki z Afryki: Marabou Stork

Co czyni je tak dziwnymi: Z twarzą, którą tylko matka mogłaby pokochać, Marabou Stork wygląda po prostu dziwnie. Dorastając do 20 funtów, te dziwadła mają łysą głowę i długi dziób, idealny do zmiatania. Podobnie jak sęp, ich bezpiórkowa głowa przystosowała się do zakorzenienia w zwłokach i innych odpadach, nie tworząc przy tym zbyt dużego bałaganu. Cudownie.

Dziwne ptaki z Nowej Gwinei: Ribbon Tailed Astrapia

Co czyni je dziwnymi: Spójrz tylko na ten ogon! Nazwa Ribbon Tailed Astrapia pochodzi od niezwykłych długich piór ogonowych, które zasłaniają jego tyłek. Pióra ogonowe samca są prawie trzykrotnie dłuższe niż jego tułów, a ich długość przekracza metr. Opowiedz o overachieverze!

Dziwne ptaki z Nowej Gwinei: Superb Bird of Paradise

Co czyni je dziwnymi? To jest jeden ptak, który kocha kobiety. Faktycznie, ponieważ jest typowo niska populacja samic do kojarzenia z, samiec Superb Bird of Paradise musi włożyć ogromny dodatkowy wysiłek tylko po to, aby zwrócić ich uwagę. Po skrupulatnym stworzeniu sceny (poprzez oczyszczenie liści, brudu i gruzu wokół niego) Superb Bird of Paradise wypuści wołanie godowe, i przystąpi do wykonania jednego z najbardziej niezwykłych, niesamowitych tańców w królestwie zwierząt. Wypychając klatkę piersiową i tworząc symetryczny grzebień z jego piórami, ptak będzie skakał rytmicznie, mając nadzieję na uwiedzenie niedoszłej pani ptaszka. Słowa nie są w stanie opisać, jak dziwny jest ten rytuał.

Dziwne ptaki z Indii i Sri Lanki: Sri Lanka Frogmouth

Co czyni je dziwnymi: Cóż, na początek mają żabią twarz. Te nocne ptaki są rzadko spotykane w ciągu dnia i mają unikalną metodę samoobrony: kiedy drapieżnik się zbliży, kiwnie głową, wtapiając się w drzewa i pojawiając się jako złamana gałąź.

Dziwne ptaki ze Stanów Zjednoczonych: Kalifornijski Kondor

Co czyni je dziwnymi: największe Północnoamerykański ptak lądowyCalifornia Condor wygrywa dziwne punkty tylko dlatego, że są ohydne. Padlinożerca, który opiera się przede wszystkim na padlinie, ten duży ptak ma trzymetrową rozpiętość skrzydeł i żyje ponad 50 lat. Kalifornijski Kondor, mimo mniej niż pięknego wyglądu, ma pewne niezwykłe zdolności: może wznieść się w górę o trzy mile, nie machając skrzydłami, i są schludnymi dziwadłami, które spędzają godziny na czyszczeniu swoich piór.

Dziwne ptaki z Nowej Kaledonii: Kagu

Co czyni je dziwnymi: malutkie, szare i ziemiste mieszkanie, pomimo posiadania skrzydeł, ptaki te nie mają mięśni niezbędnych do latania. Teraz prawie zagrożonyBiedny Kagu jest ciągle na ucieczce przed drapieżnikami. W razie zagrożenia Kagu często wypycha swój grzebień i skrzydła w geście odstraszania potencjalnych zagrożeń.

Dziwne ptaki z Nowej Gwinei: Blue Bird of Paradise

Co czyni je dziwnymi: Podobnie jak inne Rajskie Ptaki, Błękitny Ptak ma duży dostęp do pożywienia i może spędzać czas martwiąc się o przyciągnięcie przypadkowego spojrzenia od członka płci przeciwnej. Być może najbardziej spektakularny ze wszystkich, rytuał godowy Niebieskiego Ptaka polega na zawieszeniu się do góry nogami, nadmuchiwaniu skrzydeł i wyzwoleniu nieziemsko pulsującego tonu, w wyrafinowanej próbie zwabienia potencjalnych partnerów.

Dziwne ptaki z Nowej Gwinei: Parotia Zachodnia

What Makes Them Weird: Poza niezwykłymi drutami głowy, które wystają ponad jego oczy, samiec Western Parotia ma bardzo wyjątkowy taniec godowy. Aby pomóc w przyciągnięciu samic, samiec rozstawia swoje pióropusze i podskakuje, wykonując delikatny balet i skręcając szyję tam i z powrotem. Jest to złożony, śmiesznie wyglądający rytuał zalotów, z którym rywalizuje tylko Superb Bird of Paradise w dziale dziwactw.

Top