• 23 maja 2024

Gołębie żałobne mogą latać nawet 40 mil na godzinę. Są to ptaki łowne, na które można polować w niektórych stanach, takich jak Georgia. Mnożą się one szybko jak gołębie żałobne przez cały rok. Łatwo przystosowały się do zmian w rolnictwie, co czyni je jednymi z najczęściej spotykanych ptaków na terenach mieszkalnych. Jako zwierzęta domowe, gołębie żałobne są niezależne i nie wymagają wiele kontaktu. W trosce o te ptaki potrzebują dużego, czystego obszaru, ciepłej temperatury i dobrej diety, która zapewni im zdrowe życie.

Etap 1
Zakup woliery dla gołębi żałobnych. Woliery to duże klatki, zwane również klatkami przelotowymi, które pozwalają ptakom latać. Umieść wolierę w miejscu, w którym nie występują ekstremalne wahania temperatury. Trzymaj rośliny w pobliżu klatki, aby pomóc gołębiom poczuć, że znajdują się w naturalnym środowisku.

Etap 2
Umieść trzy do czterech grzęd na różnych poziomach wewnątrz klatki, aby ptaki mogły na niej usiąść wraz z dwiema miskami na wodę i pokarm. Ponieważ gołębie żałobne są zmielonymi karmnikami, umieść miski z pokarmem i wodą na dnie klatki. Miski z pokarmem i wodą należy sprawdzać trzy do czterech razy dziennie, aby upewnić się, że nie zostały one rozlane lub że nie ma w nich kału.

Etap 3
Karmić ptaki codziennie. Gołębie żałobne jedzą głównie nasiona i ziarno. Codziennie karmić zięby i dodawać do ich miski dwa do trzech razy w tygodniu cienko pokrojone owoce i warzywa, w tym marchew i jabłka.

Etap 4
Zapewnij gołębiom w żałobie skrzynkę do gniazdowania. Jeśli gołębica i gołębica są razem, konieczne jest zapewnienie budki lęgowej, ponieważ mogą się one kojarzyć do sześciu razy w roku. Boks musi mieć wymiary co najmniej 7 na 8 cali, a w środku kilka liści i gałązek. Gołębie żałobne mają sprzęgła do dwóch jaj, a samiec i samica na zmianę inkubują jaja.

Krok 5
Jeśli nie jesteś pewien, jak to zrobić, załóż profesjonalny klips na skrzydła gołębi w żałobie. Ważne jest, aby mieć podcięte skrzydła, jeśli planujesz trzymać je jako zwierzęta domowe, aby zapobiec lataniu gołębiom w żałobie wysoko i szybko w przypadku, gdy wydostaną się one z klatki.

Top