• 23 maja 2024

A może to powinny być znaki rozpoznawcze? Tak czy inaczej, jeśli Twój szczeniak regularnie wykazuje takie zachowania, to dobrze!

Dekodowanie zachowania Twojego psa

Psy nie wpływają na powietrze obojętności, jak koty (i niektórzy ludzie), i nie bawią się trudno dostępnymi. Jeśli są szczęśliwe, są szanse, że się o tym dowiesz, pomiędzy machaniem ogonem, lizaniem się i krzykami radości. Mimo to rodzice zwierząt często zastanawiają się, czy ich szczenięta są naprawdę szczęśliwe w konsekwentny sposób. Przecież nie mogą powiedzieć ci tego słowami, więc musisz dowiedzieć się, co oznacza ich zachowanie. I . Psy czasami się na ciebie wściekają.więc jeśli tak jest, będziesz chciał rozwiązać ten problem jak najszybciej. Ale jeśli wykazują one następujące zachowania, możesz spać spokojnie: są rzeczywiście tak samo szczęśliwe, jak miałeś nadzieję, że są.

Pozdrawiają cię, gdy wracasz do domu.

Twój szczeniak może cierpliwie czekać na Ciebie tuż przy drzwiach, gdy przekręcisz klucz w zamku lub, w wielu przypadkach, skacze w górę i w dół i ledwo jest w stanie opanować swoje podniecenie. Niezależnie od osobowości Twojego psa i jego szczególnego stylu powitania, wiadomość jest głośna i wyraźna: Jest szczęśliwy, że wróciłeś. "Kiedy pies spotyka się z Tobą w drzwiach, jest to znak, że jesteście w pozytywnym związku i że z niecierpliwością oczekują interakcji z Tobą" - mówi Rebecca Woodruff, konsultantka ds. zachowań zwierząt w zakresie Stowarzyszenie "Best Friends Animal Society. Jeśli entuzjazm Twojego psa nagle zaczyna słabnąć, gdy wracasz do domu, coś może być nie tak: senność może okazać się katastrofą. podpisać, że musisz zadzwonić do weterynarza.

Wystawiają ci swój brzuch

"Pies, który wystawia ci swój brzuch - zazwyczaj z lekko otwartą pyskówką, lekkim dyszeniem i kołyszącym się ogonem - wykazuje oznakę zaufania." Evelyn Kass-WilliamsonDVM, weterynarz specjalizujący się w żywieniu zwierząt domowych. Jest to również znak, że Twój pies będzie zachwycony małym pocieraniem brzucha. Jeśli masz w rodzinie również kociaka, odsłaniając jego brzuszek również jeden z Pewnie sygnalizuje, że twój pies ci ufa-chociaż może nie chcieć pocierać brzucha.

Uważają na swoje maniery

Psy, które wykazują destrukcyjne lub agresywne zachowania - takie jak podrywanie mebli lub ubrań, gryzienie lub chrapanie - są zazwyczaj zestresowane, zaniepokojone, a może nawet znudzone, według PetMD. I odwrotnie, kiedy psy wykazują dobre zachowanie, jest to głębszy znak, że czują się zadowolone. Istnieją oczywiście wyjątki od tej reguły, a niektóre rasy są bardziej zadziorne od innych, ale pies o dobrym zachowaniu i manierach jest na ogół szczęśliwym psem.

Przytulają się do ciebie na kanapie.

Jeśli Twój szczeniak jest wpuszczany na kanapę i wskakuje, aby zwinąć się obok Ciebie, jest to potwierdzeniem, że jest szczęśliwy, że jest wokół Ciebie. "Psy są istotami społecznymi i lubią spać obok jednostek - ludzi, psów lub innych zwierząt - z którymi są związane" - mówi Woodruff. "To zachowanie oznacza, że ufają ci i chcą być blisko ciebie."

Pochylają się nad tobą

Jest to jedna z najbardziej ujmujących rzeczy na świecie, kiedy szczeniak opiera swoje ciało na twoim. Jak przytulanie się do ciebie na kanapie, to także znak, że cieszy się twoim towarzystwem i ufa ci na tyle, że możesz być tak blisko. Pochylająca się kupa to szczęśliwa kupa. W tej kwestii, tutaj jest co twój psi ogon próbuje ci powiedzieć..

Przyjmują pozycję "play bow"

Gra w pokłony" jest powszechną pozycją, którą psy przyjmują, gdy czują się szczęśliwe i wesołe. Co to jest, dokładnie? "Przedni koniec jest w dół, ogon jest prosto w górę i może się toczyć, uszy są do przodu, oczy są stabilne na ciebie." "Gra w łuk jest wyraźnym zaproszeniem do gry, pościgu, czy walki."

Ich apetyt jest zdrowy

Pies, ktżry jest chętny do zjedzenia puchu jest na ogół poczucie szczęścia, zdrowia i zadowolenia. Jeżeli Twój szczeniak odmawia jedzenia lub ma zmniejszony apetyt, może to być oznaką, że nie czuje się dobrze, lub że przeżywa lęk lub stres. To może być też coś poważniejszego. Jeśli Twój szczeniak nie je jak zwykle, porozmawiaj z lekarzem weterynarii.

Top