• 23 maja 2024

Depresja jest powszechnym problemem w Stanach Zjednoczonych, dotykającym około 40 milionów dorosłych. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby poczuć się lepiej. Rozmowa z licencjonowanym psychiatrą może zrobić ogromną różnicę i istnieje tak wiele skutecznych leków tam. Ćwiczenia fizyczne i zdrowe odżywianie mogą również pomóc, jak również otwarcie się na i spędzać więcej czasu z członkami rodziny, bliskimi przyjaciółmi i zwierzętami domowymi. W rzeczywistości: Czy wiesz, że psy mogą odgrywać integralną rolę w Twoim samopoczuciu emocjonalnym?

Psy mogą przyczynić się do twojego szczęścia. Badania pokazują, że psy zmniejszają stres, niepokój i depresję, łagodzą samotność, zachęcają do ćwiczeń i poprawiają Twoje zdrowie. Na przykład, osoby z psami mają niższe ciśnienie krwi i są mniej podatne na choroby serca - po prostu zabawa z psami podnosi poziom oksytocyny i dopaminy, wywołując pozytywne uczucia i więź zarówno dla osoby, jak i dla jej zwierzęcia.

Dla kogoś, kto żyje w depresji, jest tak wiele do zyskania z posiadania psa. Oto tylko kilka z wielu korzyści.

Ćwiczenie

Zwierzęta domowe pomagają ci prowadzić zdrowy tryb życia. Psy potrzebują ćwiczeń fizycznych, co oznacza, że będziesz ćwiczyć razem z nimi! Ćwiczenia wzmacniają endorfiny, które zwalczają depresję. Ponieważ psy potrzebują konsekwencji, nauczysz się, jak sprawić, by ćwiczenia stały się codzienną rutyną, a nie jednorazową aktywnością. Badania wykazały, że konsekwentne wykonywanie ćwiczeń może przyczynić się do zmniejszenia poziomu stresu i prowadzić do lepszego snu i ogólnego stanu zdrowia.

Socjalizacja

Psy dają powód do rozmowy z nowymi ludźmi podczas spacerów lub w parku dla psów, co może złagodzić samotność, którą możesz poczuć w depresyjnym epizodzie. Wykazano, że socjalizacja z innymi osobami, zwłaszcza twarzami do siebie, łagodzi objawy depresji. Dotyczy to zwłaszcza osób w wieku 50 lat i starszych.  

Posiadanie towarzysza może również zapobiec pogłębieniu się depresji, zwłaszcza w przypadku terapii i obsługi psów, które są stale dostosowywane do Twoich potrzeb. Opieka nad zwierzęciem daje Ci cel, sprawia, że czujesz się pożądany i pomaga odwrócić uwagę od depresji.

Self-Worth

Psy mogą mieć wiele do zrobienia, ale badania pokazują, że odpowiedzialność pomaga w zdrowiu psychicznym. Niektórzy psychologowie twierdzą, że poczucie własnej wartości buduje się poprzez przejęcie odpowiedzialności i zastosowanie umiejętności do konkretnego zadania. Opieka nad psem daje pewność, że możesz dbać o inne stworzenie i o siebie.

Jeśli kochasz psy, ale nie możesz się zobowiązać lub pozwolić sobie na to, spróbuj siadać z psem! Strony i aplikacje takie jak Rover.com pozwalają na wszystko, od krótkich spacerów i check-ins do opieki dziennej i wyżywienia dla psów. Warto spróbować. Ponieważ nie tylko psy mogą sprawić, że poczujesz się lepiej, ale także obowiązki związane z relacją człowiek-kanina mogą zapewnić ważne korzyści strukturalne i społeczne, które zmniejszają ciężar depresji.

Psy wprowadzają szczęście do twojego życia, a depresja często nie pasuje do bezwarunkowej miłości, którą zapewniają.

Top