• 16 lipca 2024

The Rainbow Lorikeet

Tęczowy Lorikeet, (Trichoglossus haematodus) jest gatunkiem australijskiej papugi, występującym w Australii, wschodniej Indonezji (Maluku i zachodniej Nowej Gwinei), Papui Nowej Gwinei, Nowej Kaledonii, na Wyspach Salomona i Vanuatu. W Australii jest ona pospolita wzdłuż wschodniego wybrzeża morskiego, od Queensland do Południowej Australii i północno-zachodniej Tasmanii. Jego siedliskiem są lasy deszczowe, krzewy przybrzeżne i obszary leśne. Kilka taksonów tradycyjnie zaliczanych do podgatunków Rainbow Lorikeet jest coraz częściej traktowanych jako osobne gatunki. Niewiele jest do wizualnego rozróżnienia między płciami, jednak dla zapalonego obserwatora ich ubarwienia i zachowania, ich dimorfizm jest łatwo zauważalny.

The Golden Pheasant

Prawdziwie wspaniały widok, Bażant Złoty lub Chiński jest kolejnym rodzajem ptaka, który przyciąga wzrok wspaniałym pokazem kolorów. Są to gamebirdy, pochodzące z zachodnich Chin, chociaż zostały wyhodowane w innych krajach, takich jak Wielka Brytania, i są niewątpliwie urocze ze złotym herbem, zadem i jasnoczerwonym ciałem. Podczas pokazu, aby przyciągnąć partnera, samiec rozprzestrzenia swoją głęboką pomarańczową "pelerynę", która wygląda jak czarno-pomarańczowy wachlarz pokrywający wszystko z wyjątkiem jasnego żółtego oka. Pochodzi ona z lasów w górzystych rejonach zachodnich Chin, ale w Wielkiej Brytanii i innych miejscach powstały dzikie populacje.

The Quetzal

Wspaniały kwarc jest trafnie nazwanym ptakiem, który wielu uważa za jeden z najpiękniejszych na świecie. Te żywe, kolorowe zwierzęta żyją w górzystych, tropikalnych lasach Ameryki Środkowej, gdzie jedzą owoce, owady, jaszczurki i inne małe stworzenia. Niestety, te uderzające ptaki są zagrożone w Gwatemali i innych miejscach.

Hopoe

Dudek, kolorowy ptak występujący w całej Afro-Eurozji, wyróżnia się charakterystyczną "koroną" piór. Jest to jedyny zachowany gatunek z rodziny Upupidae. Jeden z wyspiarskich gatunków, dudek olbrzymi świętej Heleny, wyginął, a madagaskarskie podgatunki dudka są czasami podniesione do pełnego gatunku. Podobnie jak łacińska nazwa upupa, angielska nazwa jest formą onomatopoetyczną, która imituje płacz ptaka.

Rajski Ptak z Bali

Ptaki Rajskie są członkami rodziny Paradisaeidae z rzędu Passeriformes. Większość gatunków z tej rodziny znajduje się na wyspie Nowej Gwinei i jej satelitach, a kilka gatunków występuje w Moluccas i wschodniej Australii. Prawdopodobnie zobaczycie je jednak tylko na filmie, ponieważ w większości żyją w niedostępnych, gęstych siedliskach lasów deszczowych.

Atlantic Puffin

Puchatek atlantycki (Fratercula arctica) jest gatunkiem ptaków morskich z rodziny aukowatych. Jest to ptak pelagiczny, który żeruje głównie poprzez nurkowanie dla ryb, ale także zjada inne morskie stworzenia, takie jak kalmary i skorupiaki. Jego najbardziej oczywistą cechą w okresie lęgowym jest jaskrawo ubarwiony dziób. Znany również jako puchatek zwyczajny, jest jedynym gatunkiem puchatka, który występuje w Oceanie Atlantyckim. Ciekawy wygląd ptaka, z jego dużym kolorowym rachunku i jego uderzające piebald upierzenia, dał początek pseudonimów, takich jak ""klaun oceanu" i "kogut morski". Atlantic Puffin jest prowincjonalnym ptakiem dla kanadyjskiej prowincji Nowa Fundlandia i Labrador.

Top